Jdi na obsah Jdi na menu

Všeobecně k masážím . . .

Všeobecné info k masážím . . . 

 

stazeny-soubor--10-1.jpg

 

V dnešní uspěchané době potřebuje každý jedinec

aspoň na chvíli vypnout a relaxovat.

A jeden z vhodných a velmi příjemných způsobů jsou právě masáže.

 

Masáží lze zmírnit bolesti, uvolnit napětí a stres, urychlit metabolismus, zlepšit krevní oběh, zvýšit přívod kyslíku do tkání, léčit svalová zranění, rozrušit srůsty ve tkáních, zmírnit migrénu, zlepšit pohyblivost v kloubech, zvýšit tok lymfy, urychlit spalování tuků.

Slouží k regeneraci těla, odpočinku a načerpání sil a energie. Pravidelnými masážemi můžete pro sebe udělat mnohem více, než nepravidelnými návštěvami lékaře. Ovšem lékařskou péči Vám nenahradí...

 

Pár rad . . .

 

Vždy mi oznamte jakékoliv zdravotní problémy , abych vyloučila nevhodný typ masáže , případně upravila adekvátně Vašemu zdravotnímu stavu. Máte-li jakékoliv pochybnosti o vhodnosti masáže, poraďte se se svým lékařem.

 

Před masáží je zcela nevhodné pít alkoholické nápoje. 2 - 3 hodiny před masáží mnoho nejezte. Pro Vaše maximální uvolnění se můžete před masáží osprchovat. 

Máte-li k masáži jakýkoliv dotaz, zeptejte se ještě před masáži. 

 

Při masáži nepřemýšlejte o problémech, o tom, co vše ještě musíte udělat. V tichosti se maximálně  uvolněte, vnímejte jen doteky a hudbu. Neváhejte mi říci  v případě nepříjemné bolesti, potřeby slabšího nebo silnějšího masážního tlaku. Pokud je Vám hudba nebo její hlasitost nepříjemná, povězte mi o tom. Nesnažte se mi pomáhat při manipulaci s Vašimi končetinami ,  předejdete tak možné svalové křeči.

 

Po masáži z lehátka vstávejte pomalu a opatrně. Dostatečně pijte, tělo potřebuje vyplavit uvolněné toxiny. Nevykonávejte těžkou fyzickou práci nebo sport. Máte-li možnost, relaxujte. 1 - 2 dny po masáži můžete cítit svalovou únavu, která však rychle odezní a Vy se budete cítit svěží a plni energie.

 

Poslední rada pro Vás. . . 

Nečekejte s masáží na to, až Vás k ní dožene bolest či zdravotní problémy,

přijďte včas ,

je to mnohem jednodušší a hlavně příjemnější :-) !